לקוחות נכבדים,

ישנם כל כך הרבה שואבי אבק רובוטיים. אז איך  תדעו במה לבחור? 
להלן נציג שאלות נפוצות שעולות בשיחות עם לקוחות רבים. נעשה זאת על ידי הצגת השאלה ותשובת המומחים שלנו מיד לאחריה.
למען הגילוי הנאות נבהיר כי אנו בעלי עניין וכי הרובוט אותו אנו מקדמים הוא Iclebo Arte . ובכל זאת, המידע שלהן יוצג באופן האובייקטיבי ביותר שניתן.

מה תפקידו של שואב אבק רובוטי? 

תשובה:תפקיד שואב האבק הרובוטי הוא להתמודד עם אבק הבית. אזורים רבים ובעולם בישראל נחשבים כמוכי זיהום אוויר שננגרם מפליטת גזים ממכוניות, מאתרי בניה, מפעלי תעשייה,מסופות חול ועוד. האוויר המזוהם נכנס אלינו הביתה ונאטם בתוכו. אליו מצטרפים מזהמים מקרוסקופיים נוספים שהם תוצר חיי היום יום שלנו .לדוגמה, תאי עור מתים, צואת קרדית אבק הבית,חלקיקי חרקים,חלקיקי טקסטיל ועוד. חגיגית המזהמים הזאת מרחפת באוויר עד ששוקעת על הרצפה. כשאנו מהלכים בבית או חלילה מטאטאים את הרצפה, החלקיקים המקרוסקופיים חוזרים לעופף באוויר, נכנסים לריאות דרך הנשימה ומשם למחזור הדם. סילוק יעיל ויומיומי של האבק ישפר משמעותית את בריאותינו. 

האם האוויר בבית מזוהם יותר מהאוויר בחוץ?

תשובה: לרוב כן בגלל הסיבות שהוסברו בשאלה הקודמת.קרי, שילוב של אוויר מזוהם מבחוץ שנאטם בבית ביחד עם האבק שאנו מייצרים.

האם כל שואב אבק רובוטי יעשה את העבודה?

תשובה: הרוב המכריע של שואביי האבק הרובוטיים יידע לסלק את האבק במקומות שהוא מגיע אליהם. השאלה היא האם הרובוט יודע להגיע לכל חלקי הבית.

האם כל שואב אבק רובוטי יגיע לכל חלקי הבית?

תשובה: לא. רוב שואבי האבק הרובוטים עובדים בצורה רנדומלית מקרית. רובוטים אילו יכסו את השטח באופן מקרי. יש מקומות שיגיעו אליהם שלוש פעמים וישנם מקומות אליהם לא יגיעו פעם אחת ולעולם לא 
יגיעו לכל חלקי הבית (למעט בתים קטנים במיוחד). לעיתים גם רובוטים המבצעים מיפוי של הבית באמצעות קרן ליזר או מצלמה נכשלים בכיסוי מלא של הבית כתוצאה מהעדר מברשות צד או מתוכנה לא מוצלחת.

למה צריך מברשות צד?

תשובה: מברשות הצד נחוצות על מנת להוליך את הלכלוך מהמקומות אליהם פתח השאיבה של הרובוט לא מגיע ובעיקר מהפנלים והפינות.

איפה מצטבר רוב הלכלוך?

תשובה: כאשר אנו מהלכים במרכז הבית, אנחנו דוחפים את הלכלוך לפינות החדר ,לקירות (לפנלים) ואל מתחת הרהיטים.. על כן חשוב ביותר שהרובוט יהיה מצוייד בשתי מברשות צד.

האם כל רובוט בעל מברשות צד ינקה לאורך הפנלים ובפינות?

תשובה: לא. רובוטים שעובדים בצורה רנדומלית ואשר מצויידים במברשות צדינקו אומנם את הלכלוך שמצטבר ליד הפנלים. אבל, היות והם עובדים בצורה לא מסודרת הם יתרחקו מהקיר ויחזרו לסירוגין ובכך יפספסו מקומות רבים.

האם רובוט שרועש הוא בעל עוצמת שאיבה חזקה יותר?

תשובה: לא. באופן כללי כל שואבי הרובוטים מצויידים במנועים קטנים בהספק של עשרות וואטים בודדים. ככול שהטכנולוגיה מתקדמת יותר כך הרובוט רועש פחות. בדומה למכוניות. עד לשלהי שנות השמונים מנוע המכוניות רעשות הרבה יותר מהמנועים של המכוניות המודרניות אך היו חלשים בהרבה. בזכות הטכנולוגיה אנו נהנים היום ממכוניות מהירות בעלי מנועים חזקים מאוד אך ללא רעש בתוך הרכב.

מה נחשב כרעש סביר כשמדובר בשואב אבק רובוטי?

תשובה:על פי הסוכנות להגנת הסביבה האמריקאית( EPA ) , רעש מעל 45 דציבל בתוך בית נחשב כרעש ״התערבותי״ אשר משפיע בצורה שלילית ומזיקה על חיי דיריי הבית ועל בריאותם הנפשית והפיזית. הכוונה היא להפרעה לדיבור, לשינה,לשלווה, הגברת מתחים ולחצים נפשיים ויצירת סביבה עצבנית. חשיפה ממושכת לרעש של למעלה מ 70 דציבל עלולה להוביל לפגיעה ואף אובדן שמיעה. לשם המחשה, מכסחת דשא ממוצעת יוצרת רעש של 90 דציבל. בבית שלנו אנו אמורים לחוש שלווה ובטחון, מנוחה ורגיעה מחיי היום יום התובעניים שלנו. שואב אבק רובוטי רועש יהווה מטרד חמור לשלוות דיריי הבית. ישנם שואבי אבק רובוטיים בעלי רעש בעוצמה של כ 80 דציבל!! 

האם ישנו דבר כזה הנקרא "עוצמת יניקה" בשואבי אבק רובוטיים?

השימוש במושג "עוצמת יניקה" כשמדובר בשואב אבק רובוטי הוא קצת בעייתי. על מנת שתתקיים יניקה חייב להיות וואקום. וואקום יכול להיווצר באמצעות אטימת המרחב שבין השטח אותו אנו שואבים לבין פתח השאיבה. לכן כשאנחנו שואבים אבק משטיח באמצעות שואב אבק רגיל, אנו מפעילים לחץ עד ידית השאיבה על מנת ליצור מעין שרוול אטום בין פתח השאיבה לבין השטח אותו אנו שואבים. זאת הדרך היחידה לייצר וואקום הנדרש לשם קיום "יניקה". כל שואבי האבק הרובוטיים נוסעים מעל המשטחים השונים כשפתח השאיבה רחוק מהמשטח ולכן לא נוצרת האטימה בין פתח השאיבה לבין המשטח אותו הרובוט מנקה. לא נוצר הוואקום הנדרש וממילא לא נוצרת"יניקה".

מה עוצמת שואב האבק הרובוטי בהשוואה לשואב אבק רגיל?

תשובה:  שואב אבק ביתי רגיל מגיע לעיתים להספק של 1500 ואפילו 2000 וואט ( כ 2.5 עד 3 כ״ס). שואב אבק רובוטי מצוייד במנוע קטן בהספקים של עשרות וואטים בודדים ( פחות מעשירית כ״ס ).

למה אין רובוט עם מנוע שאיבה גדול יותר?

תשובה: שואבי האבק הרובוטים פועלים באמצעות סוללה שבין 12 ל 14.5 וולט. הסוללה אמורה לתת אנרגיה במשך שעה וחצי לפחות למנוע של גלגל צד ימין,של גלגל צד שמאל, לשני מנועים של מברשות צד, למנוע של המברשת הראשית, למחשב של הרובוט ולמנוע השאיבה. מנוע שאיבה גדול יותר מאשר כמה עשרות וואטים יגרום לרובוט לעבוד פחות מעשר דקות.

אז איך בכל זאת הרובוט שואב את האבק?

תשובה: פעולתם של  שואבי האבק הרובוטים מבוססת על חוק פיזיקלי - חוק העילוי. המברשת הראשית חובטת בחלקיקים ומרימה אותם מהקרקע. נוצרים הפרשי לחץ בין האוויר שמתחת לחלקיק ובין האוויר שמעליו. מנוע השאיבה גורם לכך שהאוויר שמתחת לחלקיק ישאף להשתוות לאוויר שמעליו ועל ידי כך החלקיק ״נשאב״ למעשה לכיוון מנוע השאיבה שממוקם אחרי תא איסוף הלכלוך. בדרכו אל מנוע השאיבה נלכד החלקיק בתא איסוף הלכלוך ונשאר שם ( בתנאי שהמסנן תקין ואיכותי)

האם ישנו שואב אבק רובוטי שעוצמתו פי חמש מכל שואב אבק רובוטי אחר?

תשובה: חד משמעית לא. כל מנועי השאיבה בכל הרובוטים הם בהספק של עשרות וואטים בודדים.

מה זה פילטר אנטיאלרגני?

תשובה: פילטר אנטיאלרגני (HEPA ) הוא פילטר המונע מחלקיקים שנכנסו לרובוט לצאת חזרה לחלל החדר ולעופף באוויר.

יש לי בית מאוד קטן. האם שואב אבק רובוטי רנדומלי יספיק לי?

תשובה: בדרך כלל כן.

האם אתם מוכרים שואב אבק רנדומלי?

תשובה:לא.

האם IClebo  מגיע עם פילטר אנטיאלרגני כסדנדרט?

תשובה:כן

האם ניתן לעדכן גירסת תוכנה בשואב אבק רובוטי ICLEBO?

תשובה:כן

מדוע ישנם שואבי אבק רובוטים שעולים מאות שקלים בודדים וכאלו שעולים כמה אלפים?

תשובה: למרבה הצער, על אף ששואבי אבק רובוטים רבים נמכרים בחו״ל במחיר שהוא לעיתים חצי מהמחיר בארץ, עדיין הרובוטים הללו נמכרים במחירים יקרים מאוד. הדבר נובע ממנגנונים מנופחים של היבואנים או מתיאבון גדול שלהם. רצוי לבדוק לפני קניה מה המחיר הרובוט שאתם קונים בחו״ל ולעשות חשבון היכן עדיף לכם לקנות אותו.

 

שאלות ותשובות נוספות בקרוב......